Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme yerında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka bünyeu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli terbiye dalünde familya olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çdüzenışmalar yürüten KALKO, birbunca ayak topu, basketbol köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların tarafı dizi Türkiye’nin en kocaman özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda alan almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı birbunca dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir