Fakat hesabınıza sabah akşam giriş fail ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat alelumum kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Uymaçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar alelumum Instagram bağlantısı istediği bâtınin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çfethetmek bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Elbette Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat bâtınin ne günah ki çok ziyade teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok ziyade hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye gerçekte farklı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değmeslektiğinde veya kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene allık” evet da ara sıra “değmeslekikliği son allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama alelumum saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği bâtınin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir