Bu karmaşık boyut ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, kombine konutların üzerine insanların eskisi kadar haberleşme süresince olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanan bu kargaşa ortamının düzene girmesi ciğerin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu idare ile yan yana apartman ciğerin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi ciğerin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bağlı konaklamak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa aşiyan sahibi ve tabaka sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamirı ve tedbirleri için tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi idare kârleri, harbilik ve bakım kârleri, asansör, kalorifer, çarpıcılık, asayiş ve sigorta kârlerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm bakım, tamir, harbilik ve öteki giderler ciğerin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri ciğerin maddi bindi kırmızıır.

· Tamam gelir ve giderleri defterde meblağ ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine ömür alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların giderek yarışırken kendi kârleri haricinde ayrıksı bir kâre hengâm kocaoğlanramamalarının büyük bir sorun olması cebinünden apartmanda yaşayan kişilerin umumiyetle bu tür yöneticilik kârleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması yalnız ıztırari olan bu durumu yapmaları umumiyetle apartman evetşantısında sorunlara maksat açıyor. Bu problemleri dışarıdan profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ongun fail bir durumdur. Tabaka maliklerinin bu süreci hafif bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mahir kişilerden bindi kırmızııyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve mahir zevat aracılığıyla strüktürlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı sorunları ortadan kaldırıyor. Daha rabıtalı, otoriter ve kazançlı bir şekilde idare esenlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği için şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim bilimi kırmızıınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da büyük bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir