Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çısoy en kebir miktarda ilaç içerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu kebir adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği kayranı abartmak talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanın bilgelik cebelarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen başlangıçarı anlamında ülkesini daim özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat başlangıçvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet başlangıçvurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzında daha çok hak bir spesiyalist olmasıyla yanında kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kebir bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında durum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise el beyninde en çok berat başlangıçvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla âdemiyet geçmişine faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle kılıklı sorunlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse bile katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş daim olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yanında başlamak üzere sağaltma yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek âdemiyet geçmişine kebir bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese bile bazı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek satmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte bile sükselı olmuştur. Tek kötü (yan bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yakın ülkede izinı alınmıştır. Eksiksiz çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birkötü şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda durum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Yaversıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca bileşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak sorunler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta yanıkların geçmesi için belli başlı bir mevsimı beklesek bile bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile içerisinden kolaylık bir şekilde sağaltma edebilmek için bu kullanılıyor. Antrparantez seksüel sorunlev bozukluğunu da sağaltma geçirmek için kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış acıe karşı mukavim ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat başlangıçvurularının 2000 adetine yakının doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı sorunleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan ırak zaruri soy istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birkötü alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme eden Spektral Holding Yönetim Yerleşmiş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına kuruluşlabilecek en rast katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kebir miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da kebir gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde durum kayran öteki bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok kebir bir miktarda farmasötik bileeğlenceli patentinin doğruluk sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk karşılayıcı koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın taban yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser kayranında çhileışmalarını daim yaygınleterek daim faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birkötü kat Türkiye Yılın Bilgi Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil habitat dışında kısaca global anlamda da birkötü ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların karşılığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile yanında kılıklı sorunlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı sorune yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birkötü farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çhileışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda durum kayran bir kızıl sahası ile yanında başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye bileğsorunikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı ayar yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a tabi metal ruhsatları ile esenlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak soruntiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.deniz ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası başlamak üzere dü sınai hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan hatlı açıklamada ufuklerine durum maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kebir ilhak ayar sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız gereç kuruluşsındaki havadanluklar sebebiyle yüce derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüce oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt genişlik planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine iyi rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada durum kayran ayrıntılara bakılırsa üste, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir